kahvaltiliklar

ZENGİN KAHVALTI SOFRALARI

ZENGİN KAHVALTI SOFRALARI

Günün en önemli öğünlerinden biri olan sabah kahvaltıları son zamanlarda önemini yitirmektedir. Yoğun iş temposu nedeni ile çalışanların sabah kahvaltılarını sadece poğaça ve simitle geçirmelerini arttırmaktadır. Oysa sabah kahvaltısı gün boyu enerji sağlayacak ve daha zinde olmanıza yardımcı olacaktır. Aksi takdirde halsiz kalarak verimli çalışmanızı engelleyecektir. Birçok kişi sabahları kahvaltı etmekten pek hoşlanmazlar. Sadece düzenli kahvaltıyı Pazar sabahları yapmaktadır. Ancak sağlık açısından bu yeterli değildir.

KAHVALTINIZA ÖZEN GÖSTERİN

kahvaltiliklarSabah kahvaltısı alışkanlığını küçük yaşlarda çocuklarınıza vermek için zengin bir sofra hazırlamanız yeterli olacaktır. Ailece yapılan sabah kahvaltıları çocuklarınıza da cazip gelecek ve alışkanlık kazanmaları daha kolay olacaktır. Sabah kahvaltılarında değişik peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri ve kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı yumurtayı eksik etmemelisiniz. Yumurtayı her sabah farklı şekilde sofralarınıza getirerek protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Sabah kahvaltılarında ara sıra değişiklik yaparak börek, poğaça, tost gibi yiyeceklerle de süsleyebilirsiniz. Sucuk, salam ve sosis gibi et ürünlerini de sofralarınızda değişik bir sunun olacaktır. Sabah kahvaltılarında her gün aynı şeyleri masaya getirmeniz kahvaltının cazibesini kaybettirebilir. Sofralarınızda her sabah farklı bir sunum,  kahvaltılarınızı zevkle yapmanızı sağlayacaktır.

Kahvaltı sofralarına ailece oturmanız gerekmektedir. Bir arada yapılan kahvaltılar ayrı bir zevk vermektedir. Yaz aylarında kahvaltı sofralarınızdan domates, biber ve salatalığı da eksik etmemelisiniz. Tüm bu yiyeceklerde aldığınız enerji ile tüm gününüzü daha zinde geçirdiğinizi göreceksiniz. Uzmanlar sabah kahvaltılarının ne kadar önemli olduğunu sürekli vurgulamaktadır. Sağlıklı bir yaşam için dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemi tartışılmaz. Düzensiz beslenmeler sonucu artan hastalıkların temelinde yatan nedenlerden biri de sürekli ayakta atıştırılan yiyeceklerdir. Sabah kahvaltısı alışkanlığını kazanmak ve çocuklarınıza kazandırmak için geç kalmayın.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.